Su Tesisatında Korozyon ve Çözümleri ile Yapılması Gereken İşlemler

Su Tesisatında Korozyon ve Çözümleri İle İlgili Yapılan Çalışmalar

Su Tesisatlarının Korozyon (Pas) Yönünden Temizlenmesi ve Bakım Çalışmaları  ve Yaşayanların Katılımı

Su Tesisatları Paslanıyor
Bilindiği Üzere Büyük Otel Kompleksleri Benzeri Bir Sistem Maya Residences Etiler Sitesi’nde Bulunmaktadır. Sıhhı Tesisat (Kullanım Suyu Tesisatı) Galvaniz İçerikli Borudan Teşkildir. Su Kaynağı kalitesi değiştiğinde su tesisatının bundan etkilendiği görülmektedir. Şehir suyunda bulunan yüksek klor ve klorür iyonları diğer etkenlerle birleşerek tesisat içinde korozyon meydana getirmektedir. Korozyon daha çok sıcak su sirkülasyon hatlarında görülmektedir.

Tesisat Sistemi Değişecek Mi?
Yapılan çalışmalar ve tespitler neticesinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nden alınan raporlar korozyon ve miktarının ölçülemesine yardımcı olmuştur. Korozyon etkilerini tamamen gidermek mümkün değildir. Ancak galvaniz boruların ömrünün uzatılması için bazı bilimsel çalışmalar yapılmıştır.

İlk Aşama Tesisatta Korozyon Temizliği.
Son üç aydır bir inhibitör kimyasalı yardımı ile korozyon oluşumu düzeyi düşürülmektedir. Ancak etkinin daha fazla olması için sıcak su borularında bulunan korozyonun temizlenmesi gerekmektedir. Yönetim ve Yürütme Kurulları çalışmalarını tamamlamış olup, blok genel kurulları ile alınan kararlara bağlı olarak korozyon temizliklerine Ocak 2008 sonundan itiabren başlanacaktır. Blok yöneticiliklerinin onayı geldikçe ilgili bloklarda korozyon temizliği yapılacaktır.

Diğer Ayrıntılı Bilgiler ve İşlemler İçin Lütfen Bu Yazıyı Tıklayınız.

Sakinlerimize Özel Bir Bilgi Olduğu İçin Üyelik Gerektirmektedir.


  

Maya Residences Etiler Yönetimlerinin ve Müdürlüğünün Daha Önce Site Kat Malik - Kiracı ve Sakinlerine Yönelik Yayınladığı Tüm Duyurulara Adobe Formatındadır.  Kırmızı Yazı İle Yazılan Her Metin Üzerine Tıklandığında Tercihinize Göre Birer PDF Dosyası Açılacaktır. Dilerseniz Dosyaları Bilgisayarınıza da Kaydedebilirsiniz,
Sitemizdeki Paylaşıma Açık Tüm Çalışmalar Adobe Formatındadır. Tüm Dosyalar Virüs Kontrolünden Geçmiştir. Güvenle İndirebilirsiniz..

Eğer Bilgisayarınızda Yüklü Değilse Adobe Reader 7.0 ` ı İndirmek İçin İse Bu Yazıya Veya Yandaki Logoya Tıklayınız. Bilgisayarınıza Kurulumun Ardından Çalışmayı İnceleyebilirsiniz.
Okunma Sayısı: 735   |   Güncelleme Tarihi: 31.05.2018    Sayfayı Yazdır

Tüm hakları saklıdır © 2018
web.tasarim.namikerdemkaya.com