Maya Residences | Bu web sitesi Webyönet Sürüm 4.0 ile hazırlanmıştır.
İletişim Site Haritası Anasayfa
 

 

İlk Taşınırken 

 

Maya Residences Etiler’de yeni bir ev kiraladınız ve satın aldınız.

Öncelikle aramıza hoş geldiniz…

 

Maya Residences Etiler Yönetimi bünyesinde çalışan Residence Müdürlüğü ekibi kompleksimizde bulunduğunuz süre içinde sizlere hizmet vereceklerdir.

 

Kiralamanızı veya satın almanızı Maya Residences Etiler Properties ile yaptı iseniz sorun yok. Properties çalışanları sizi öncelikle Residence Müdürlüğü ile tanıştırdılar. Ve gerekli işlemleri yaptınız…

 

 

      Halkla İlişkiler  

 

Eğer hala Residence Müdürlüğü ile tanışmadı iseniz öncelikle Müdürlük’ten  Sn. (Bayan) Neşe TOĞUÇ ile temasa geçmenizi rica ederiz. Müdürlüğümüz Residence içinde bahçe (plaza) kotunda A ve B bloklar arasında Yönetim tabelası bulunan ortak alan içindedir.

                                          

 

Eğer müdürlüğümüze gelemiyorsanız telefon ve faksımız    (0212) 352 11 38 (Pbx)   , e-mail adresimiz : yonetim@mayaresidences.com dur.

 

Taşınmadan Önce Yapılması Gereken İşlemler :

 

Maya Residences Etiler Müdürlüğü’ne Uğrayınız… Aşağıdaki işlemleri tamamlayınız…

1.      Site Sakinleri Bilgi Formu: Residence Müdürlüğü’ne gelerek öncelikle “Site Sakinleri Bilgi Formunu” doldurmanız gerekmektedir. “Site Sakinleri Bilgi Formu” yeni kat maliki veya kiracısı tarafından eksiksiz doldurulmalı ve bizzat kendisi tarafından müdürlüğümüzde imzalanmalıdır.

SAKİN BİLGİ FORMUNU BU YAZIYA TIKLAYARAK İNDİREBİLİRSİNİZ veya internet adres çubuğunuza http://www.mayaresidences.com/duyuru/151-SakinFORM-2010-net.pdf  adresini yazarak PDF formatındaki forma ulaşabilirsiniz. Formu doldurdukran sonra Maya Residences Etiler Müdürlüğü`ne ulaştırmayı unutmayınız.

2.      İstenen Belgeler: Maya Residences Etiler Sitesi’ne yeni taşınmalarda “İstenen Belgeler” aşağıda yazılmıştır. Siteye yeni taşınan sakinlerimizin eşya girişine ancak belirtilen belgelerin teslimi  ve bu formun eksiksiz doldurulması halinde izin verilecek, eksikler tamamlanıncaya kadar herhangi bir hizmet verilmesi söz konusu olmayacaktır.

·          Evsahipleri (Malikler İçin) Kat Mülkiyeti Tapu Fotokopisi (Aslı Tarafımızdan Görülmek Suretiyle Fotokopisi Alınacaktır)

·         Kiracılar İçin Kira Kontratı Fotokopisi (Aslı Tarafımızdan Görülmek Suretiyle Fotokopisi Alınacaktır. Maddi Alanlar Kapatılabilir.)

·         Dairede Yaşayacaklar İçin Kimlik Bilgileri (Kimlik Fotokopisi Verilmesi Arzu Edilmez İse Kimlik Bilgileri Bu Forma Eksiksiz Olarak Yazılacaktır. T.C. Kimlik Numarası Kesinlikle Verilmelidir.)

·         Yabancılar İçin Uluslar arası Pasaport Fotokopisi ve Türkçe Yeminli Tercümesi

·         Yeni Taşınan Sakinlerimizin yasalar gereği 20 (yirmi) gün içinde Beşiktaş Nüfus Müdürlüğü’ne ikamet kaydı yaptırmalarının gerekli olduğunu hatırlatırız.

ÖNEMLİ! Yeni Taşınan Sakinlerimizin yasalar gereği 20 (yirmi) gün içinde Beşiktaş Nüfus Müdürlüğü’ne ikamet kaydı yaptırmalarının gerekli olduğuna   DAİR 152 Sayılı UYARIMIZI BU YAZIYA TIKLAYARAK İNDİREBİLİRSİNİZ veya internet adres çubuğunuza http://www.mayaresidences.com/duyuru/152-nufüsmüdürlüğükayıt-1.pdf   adresini yazarak PDF formatındaki forma ulaşabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra Maya Residences Etiler Müdürlüğü`ne ulaştırmayı unutmayınız.

Beşiktaş Nüfus Müdürlüğü’ne  kaydınızı gerçekleştirebilmeniz için, 

Nüfus Cüzdan Fotokopiniz, Kiracıların Kira Kontratının noter tasdikli sureti ve bir fotokopisi , yeni maliklerin tapu ve bir fotokopisi ya da bağımsız bölüme ait sabit bir fatura ile gitmeleri gerekmektedir.

Kayıt için Residence Yönetimi’nden alınacak ayrıca bir yazıya ise ihtiyaç bulunmamaktadır ancak dilerseniz Bu Formu Eksiksiz Doldurmanız Halinde Tarafımızdan Alacağınız “Oturumunuza İlişkin Yazınız” İle Birlikte

Beşiktaş Kaymakamlığı Beşiktaş  Nüfus Müdürlüğü Çırağan Cad No 77 Beşiktaş Lisesi Karşısı Akaretler Beşiktaş  M:(0212) 259 84 44  S:(0212) 259 84 44  F:(0212) 261 00 27 adresine gitmeniz gerekmektedir.

       Bilgi İçin Etiler Muhtarlığı :  "Muhtarlık Kaydı Artık Gerçekleştirilmemektedir."  Kayıt İşlemeleri Nüfus müdürlüklerinde yapılmaktadır.  Sorularınız için Nüfus Cüzdanınız ve TC kimlik No`nuz İle Birlikte Etiler Mahallesi Muhtarlığı -MUHTAR  Sn. SEÇİL EŞKİ - Ahular sok. No:19 Etiler (0212) 287 53 83 – (0212) 263 69 28 adresine gitmeniz gerekmektedir.

3.    Teslim Edilen Bilgi ve Belgeler İle Duyurular : Müdürlüğümüz size daha önce Residence Sakinlerine dağıtılmış olan tüm duyurular ile bağımsız bölümde bulunan soğurtma, ısıtma, intercom ve ortak alanlarda bulunan OGS (Otopark Geçiş Sistemi)  sistemlerine ait kullanım kılavuzlarını imzalı olarak teslim edecektir.

4.     Güvenlik ve Otopark (OGS/HGS)  Kartları : Lütfen yeni ev sahibi iseniz bağımsız bölümün önceki malikinden, kiracı iseniz ev sahibinizden  satın alma sırasında bağımsız bölüme Maya Residences Etiler Yönetimi tarafından teslim edilmiş bulunan mülkiyeti Maya Residences Etiler Sitesi Yönetimi’ne ait bulunan Site Ortak ve Blok Ortak Alanları Kapılarını açan Güvenlik (Proximity) Kartları ile Residence (Site - Konut) Sakinleri Otoparkı (B3) Giriş ve Çıkış Bariyerlerini otomatik olarak açan OGS/HGS ( Otopark Geçiş Sistemi) Kartlarını (Sticker tip olanlar söküldüğünde kullanılamaz)  eksiksiz olarak teslim alınız. Bu kartları teslim almamanız veya tarafınıza teslim edilmemesi durumunda Müdürlüğümüzden yenilerini ancak bedelini ödeyerek satın alabilirsiniz. Bu kartlar olmaksızın geçiş yapmanız mümkün değildir. Sahipleri tarafından satışa çıkarılan ve boşaltılmış olan veya kiralanmak amacıyla boşaltılan bağımsız bölümlerin güvenlik ve OGS kartlarının yönetime iade edilmesi gerekmektedir. Ancak zaman zaman iade işlemleri gerçekleşmediğinden otomatik olarak sistemlerimiz bu kartları “yetkisiz” kılmaktadır.  Yetkiler daha sonra yeni kiracı veya evsahibi ile müdürlüğümüzün tanışmasını müteakip yeni kiracı ve ev sahibinin elinde mevcut bulunan kartlara tahsis edilmektedir.

5.      Bağımsız Bölüme Ait Elektrik (BEDAŞ)  Sözleşmesi Değişikliği Gereği : Hukuk Kararları ve Uygulamaları gereği olarak elektrik sayaçlarının ve mukavelelerinin ilgili bağımsız bölümde oturan kat maliklerine (eğer bağımsız bölüm kirada ise kiracıya veya sükna hakkına sahip olanlara ) ait olması gereklidir. Mevzuat gereği devri yapılan bağımsız bölümlere ait mukavelelerin 60 gün içinde devir alınması gereklidir. Sözleşmelerini üzerine almayan kat malikleri ve kiracıların abonelik işlemlerinde sorun çıkması halinde ( fatura itiraz, borcun ödenmemesi halinde kesilme veya sayaç sökme işlemi, sayaç arızası işlemleri vb…) bu sorunların giderilmesi için başvurularını BEDAŞ dikkate almamaktadır. Çünkü yasal olarak sözleşme sahibi eski kiracı ve kat malikidir. Zaman zaman eski kiracı veya kat maliki tarafınıza haber vermeden elektrik sayacı sözleşmesini iptal edebilmektedir. Bu durumda satın aldığınız veya kiraladığınız yeni evinize taşındığınızda sökülmüş bir sayaç neticesinde elektriksiz kalabilirsiniz. Bu durumda müdürlüğümüzün veya teknik servisimizin yapacağı bir yardım olamamaktadır. Herhangi bir şekilde yasaya aykırı olarak geçici dahi olsa kaçak elektrik kullandırılmayacağı konusunda bilgilerinizi rica ederiz.  Yeni mukavele işlemi ve sayacın bağlatılması bir – iki gün sürebilir. Mağdur olmamanız için taşınmanızdan önce bu mukavele devrini gerçekleştirmeniz rica olunur.

Devir İçin Gerekli Belgeler: (Şahıslar için) Kimlik fotokopisi, ikametgah, DASK poliçesi ( ev sahibi tarafından yaptırılır) ,daha önce kullanılan tesisat numarası ( Yönetimimizden edilenebilirsiniz) , vatandaşlık numarası (TC Kimlik No), evsahipleri için tapu kiracılar için kira kontratının fotokopisi aslı ile birlikte ve hesaplanan güvence bedeli kadar Türk Lirası (2018 yılı için Residence daire tipine göre 100 – 350 TL arasında) 

( Şirketler İçin) Yukarıdaki belegelere ilaveten ayrıca Vergi Levhası, İmza Sirküleri,Ticaret Odası Faaliyet Belgesi ve Kaşe 


Başvuru Adresi  : BEDAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ   Abdülhakhamit Cad. No:79 34437 Beyoğlu/İstanbul

Online Bireysel Abonelik Başvurusu İçin : https://oim.ckbogazici.com.tr/Bireysel/Step1

Online Kurumsal Abonelik Başvurusu İçin : https://oim.ckbogazici.com.tr/Kurumsal/Step1

Dask Poliçeniz Var mı? Sogulaması İçin : https://www.dask.gov.tr/e-services/portal/searchPolicy

Dask Poliçesi Yaptırmak Amacıyla Bina ve Adres Kodu Sorgulaması İçin : http://adreskodu.dask.gov.tr/


Bağımsız bölüme ait sözleşme ve sayaç numarası ile sözleşme gücü bilgileri Müdürlüğümüz’den öğrenebilrrsiniz.

6.    Ortak Gider ve Avans Payları (Aidat) Bildirimi: Müdürlüğümüzden taşındığınız dönemden ilgili yılın sonuna kadar ödeyeceğiniz   Ortak Gider ve Avans Payları (Aidat) bildiriminizi teslim almanız gerekmektedir. Bu bildirim üzerinde aidat paylarının hangi giderlerden oluştuğu ve ödenecek banka hesabı bilgilerini öğrenebilirsiniz. Olağan Genel Kurul Toplantılrında alınan kararlar doğrultusunda Aylık Aidat Avans Bedelini belirtilen tarihte ödemeyen  Kat Malikine Kat Mülkiyeti Kanunun 20. maddesine göre aylık %5  gecikme tazminatı uygulandığını iletir, aidat ödemeleri konusunda hassas davranmanızı rica ederiz.                       

 

Yeni Dairede Tadilat İşleriniz:                

Yeni taşınacağınız bağımsız bölümde taşınmadan önce tadilat yapacaksanız şu kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir.

LÜTFEN OKUNUZ!

7.     YENİ EVİNİZDE TADİLAT İŞLERİ VE TADİLAT KURALLARIMIZA  BU YAZIYA TIKLAYARAK ULAŞABİLİR  veya internet adres çubuğunuza http://mayaresidences.com/turkce/konu_detay.aspx?id=44  adresini yazarak PDF formatında  ulaşabilirsiniz.

 

Maya Residences’ın Websitesi Yayında..

Residence yerleşimleri olarak Türkiye`de İlk Olan  Maya Residences’ın websitesi tamamlandı. SR Medya imzalı, webyönet tabanlı sitede; Maya Residences ile ilgili  bilgi edinebilir, Residence`da yaşıyorsanızWeb Sayfamız Güncelleniyor...

Maya Residences Etiler Web Sitesi tasarımı tamamlanmış olup yayına girmiştir. Şu an güncellemeleri yapılmaktadır. Sadece Maya Residences Sakinleri web sayfamıza üye olarak girebilirler.Yoksa Suyumuz Yok mu Oluyor? Tasarruf Edebilirmiyiz? Lütfen Bu Haberi Okuyalım !!!

SU TASARRUFU ÇOCUKLARIMIZ İÇİN YAPMAMIZ GEREKEN BİR GÖREVDİR. Residence Web Club Açıldı. İlk Yöneticisini Arıyor. !!!

Residences Web Club Sakinlerimizin Web Aktivasyonları İle İlgilidir.

Barbekü Partimiz ve Komşularımız...

1 Haziran Cuma akşamı komşularımızla “Barbekü Partisi”’ndeydik.Yaz Geldi ,Okullar Kapanıyor. İyi Tatiller!

Yaz aylarında site sakinlerimizin tatil sebebiyle evlerinde bulunma gün sayısı düşerken zaman zaman su kullanımlarının arttığı tespit edilmektedir. Konut Bloklarında dairelere suyun farklı kolonlardan verilmesi sebebiyle sayaçlar bulunmadığı i&ccedGeçmiş Olsun. Acil Şifalar Dileriz

Lütfen Havuzu Kullanırken Kurallara Uyalım

Lütfen Havuzu Kullanırken Kurallara Uyalım:   Havuzun kullanımı konusunda sakinlerimiz ve hizmetlilerimiz tarafından gelen bazı şiDavet: Yaza Veda Gecesi -- Farewell-to-Summer Night --

19 Eylül Çarşamba akşamı saat 20:00’de yapılacak “Yaza Veda Gecesi” ‘ni hep beraber gerçekleştirmek ümidiyle sizleri de aramızda görmek, bizim için ayrı bir mutlulukŞehir Şebeke Suyu Kalitesi ve Kullanımı

Şehir Şebeke Suyu Kalitesi ve KullanımıSu Tesisatında Korozyon ve Çözümleri ile Yapılması Gereken İşlemler

  Su Tesisatında Korozyon ve ÇözümleriLejyoner Hastalığı - Lejyonella - Legionella ve Sudaki Riskler...

  Şehir Şebeke Suyu Kalitesi ve Kullanımı19 Eylül 2007 Yaza Veda Gecesi

19 Eylül 2007  Çarşamba akşamı komşularımızla “Yaza Veda Gecesi&rdqDavet : 05.06.2008 - Yaza Merhaba Partisi…/ Welcome To Summer Party...

Yaza Merhaba Partisi…

05.06.2008 - Yaza Merhaba Partisi…/ Welcome To Summer Party...’ ni Gerçekleştirdik.

5 Haziran 2008  Perşembe akşamı komşularımızla “Yaza Merhaba Partisi’ni”’ geSosyal Etkinliklerimiz...

Maya Residences Etiler Kompleksi Sosyal Etkinlikleri   Partiler, Davetler, Sakinlerimizin Tanıştıkları ve KaynaDenizbank Aramıza Hoşgeldin!

Denizbank Aramıza Hoşgeldin!  IBAN HESAP NUMARALARI BİLDİRİMİ…

IBAN HESAP NUPARSEL ve BLOK YÖNETİCİLİĞİ AİDAT AVANSI ÖDEME PROSEDÜRÜ

KONU         :PARSEL ve BLOK YÖNETİCİLİĞİ AİDAT AVANSI ÖDEME PROSEDÜRÜBaşımız Sağolsun! Sn. Adnan ÇAVLI Vefat Etti!

Adnan Amcayı Kaybettik!   Kar Yağışı ve Sonrasında Kar Buz Temizliği

Bizi Facebook`ta İzlemek İçin  http://www.facebook.com/mayaresidences .
Vatan Gazetesi Magazin Servisi Özlem ÜLKÜ Haberi İle İlgili

facebook27 Ocak 2012 Kar Sonrası Çalışmalar

.Denizbank’ta Altın Yatırım Günleri

. facebookFitness ve Pilates Salonlarımız Hizmetinizdedir

. facebookSosyal Medya’dayız

facebookDoğuş, lüks konutun ardından eğlence ve spora ’Maya’ çaldı

facebook"Halloween" Cadılar Bayramı Partisi / 31 Ekim Perşembe -Halloween Party on October 31st

facebook29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız ve 90. Yılı Kutlu Olsun.

facebook    "Maya Kids Club" Açılış Partisi 23 Kasım 2013 Cumartesi

.facebook Güvenli Yaşam ve Yangın Eğitimleri

.Çocuklar İçin Yüzme Dersleri / Swimming Lessons For Children

.Güvenli Yaşam ve Yangın Eğitimleri 2015

. facebookYANGIN TEMEL-1 ve AFETLERDE 72 SAAT VE AİLE ACİL DURUM PLANI EĞİTİMLERİ ve ACİL DURUM , YANGIN HAZIRLIK VE TATBİKATI

. facebook Kağıt Havlu ve Tuvalet Kağıdı

. facebook Havuz Tadilatımız Tamamlanmış ve Sezon Açılmıştır.

. facebook
devamı »
 

Mayaresidences ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için eposta grubumuza üye olabilirsiniz.
Ad Soyad
Eposta
Etiler Mah. Arnavutköy Yol Sok. No:5 34340 Etiler / İSTANBUL
Tel: +90 212 352 11 38 Faks: +90 212 352 11 38
yonetim@mayaresidences.com
    Ziyaretçi/Visitor
    
Bu web sitesi SR MEDYA tarafından Webyönet Sürüm 4.0 ile hazırlanmıştır.
Her hakkı saklıdır. 2007©
Webyönet, sen yönet! Başvurmak için: 0 312  232 42 50